Op het sportcentrum staan de eerste tennissers weer op de baan

19 mei 2020

Onder een stralend zonnetje konden de eerste sporters gisteren weer tennissen op het Radboud Sportcentrum (RSC), na een wekenlange sluiting. Vooralsnog mogen alleen studenten gebruikmaken van het RSC.

‘Heel blij.’ Vriendinnen Vera Nijman en Lisa Nortman hoeven niet lang na te denken om hun stemming te verwoorden terwijl ze de tennisbaan af lopen. ‘We waren begonnen met hardlopen, maar we wilden iets anders’, zegt Norman. Zij was lid van tennisvereniging Slow, maar voor Nijman is het de eerste keer op de tennisbaan. Het mag de pret niet drukken. ‘Voor een eerste keer vond ik het hartstikke goed gaan’, zegt ze enthousiast. ‘Morgen zijn we er weer.’

Zou er vandaag op de tennisbanen van het sportcentrum een onvertogen woord zijn gevallen? Onder het genot van een zalig zonnetje slaan maximaal 24 studenten per uur alle coronafrustraties van zich af. Ook medewerker Anouk Sutmuller straalt. ‘Ik krijg zo’n lading positieve energie over me heen. Mensen vinden het fijn om weer te kunnen sporten’, zegt ze.

‘Mensen vinden het fijn om weer te kunnen sporten’

Het verhaal van tennismaagd Nijman klinkt Sutmuller bekend in de oren. ‘Vanochtend vroegen twee jongens of ik ze tennis wilde uitleggen. Ze hadden het nog nooit gedaan, maar ze waren zo blij hier weer te kunnen sporten dat ze zich meteen hadden ingeschreven. Daar doe je het voor.’

Op rolletjes

Het RSC heeft meerdere maatregelen ingevoerd om alles in goede banen te leiden en voldoende afstand te garanderen. Zo is een speciale route van en naar de tennisbanen uitgezet om kruisende sporters in de smalle corridors tussen de tennisbanen te voorkomen. Op de hekken hangen briefjes en er liggen pijlen op de grond die tonen hoe de tennissers moeten lopen.

Sutmuller legt aan Mark de Vaan en Vera Willems de route uit. Foto: Rein Wieringa

Sporters moeten zich melden bij Sutmuller, die bij het chalet van tennisvereniging Slow de inschrijving controleert en de route uitlegt. Dubbelspel is niet toegestaan.

‘Ik moet weer even wennen aan menselijk contact’, grapt Mark de Vaan als hij met zijn tennismaatje Vera Willems bij Sutmuller aankomt en zijn inschrijfbewijs toont. Gevraagd naar de route, voegt hij toe: ‘Ik denk dat alles redelijk voor zich spreekt.’

Volgens Sutmuller loopt vooralsnog alles op rolletjes. ‘Iedereen begrijpt de maatregelen en is op de hoogte van de regels.’ Wel zegt ze dat er aan het begin wat opstartproblemen waren. Zo stonden de eerste tennissers bij de hoofdingang, terwijl zij zich via een zijdeur bij het chalet moeten melden. ‘Het is soms een beetje zoeken’, zegt ze. ‘Maar uiteindelijk komt het allemaal wel goed.’

Geef een reactie

Vox Magazine

Het onafhankelijke magazine van de Radboud Universiteit

lees de laatste Vox online!

Vox Update

Een directe, dagelijkse of wekelijkse update met onze artikelen in je mailbox!

Wekelijks
Nederlands
Verzonden!