Robot presenteert nieuwe promotiefilmpjes
In opdracht van de afdeling communicatie vond woensdag de eerste opname plaats van een serie filmpjes om jongeren te interesseren voor een studie aan de Radboud Universiteit. De filmpjes, die de robot ‘Radbot’ als presentator hebben, moeten wetenschap populariseren en inzoomen op de inhoud van een studie. Eerder dit jaar stemde het college van bestuur niet in met de promotiefilmpjesserie Labrad, omdat die niet bij de uitstraling van een universiteit zou passen.
‘Het idee is om te focussen op de kwaliteit en inhoud van studeren aan de Radboud Universiteit’, vertelt Pim van Zanen, hoofd positionering en werving bij de afdeling communicatie. ‘De filmpjes zijn bedoeld voor gemotiveerde scholieren die voor de inhoud gaan.’ Van Zanen geeft twee onderwerpen van de filmpjes prijs: elektrische auto’s en het downloaden van muziek. ‘We laten wetenschappers van de Radboud Universiteit aan het woord, maar ook mensen uit het werkveld, zoals de directeur van Brein en mensen van Spotify.’ De filmpjes moeten de relevantie van voor jongeren aansprekend onderzoek laten zien. En aan de hand van maatschappelijke organisaties komen ook de beroepsperspectieven langs.
Bekend figuur
In de tien filmpjes die op http://www.studereninnijmegen.nl/ geplaatst zullen worden, is een robot dus de anchorman. Van Zanen: ‘We wilden iets anders doen dan andere universiteiten, ons onderscheiden. Een robot past bij het inhoudelijke van de filmpjes én is een opvallende verschijning.’ Van Zanen hoopt dat de filmpjes door media worden opgepikt. ‘Het zou mooi zijn als Radbot een bekend figuur wordt.’ De ontwikkelaar van de filmpjes DPPLR investeert mede in de robot. Het bedrijf ziet namelijk kansen dat VPRO en BNN de filmpjes ook gaan gebruiken.
Labrad
Het afgelopen jaar maakte de afdeling communicatie ook promotiefilmpjes, Labrad genaamd. Met als presentatrice oud-playmate Ancilla Tilia. Deze filmpjes riepen veel discussie op: voorstanders vonden het een leuke en ludieke manier om jongeren aan te spreken, tegenstanders waren van mening dat de filmpjes plat en seksistisch zijn. Het college van bestuur vond de filmpjes niet passen bij de uitstraling van deze universiteit en liet het project afblazen. Van Zanen: ‘De nieuwe filmpjes hebben net als Labrad als doel te laten zien wat er op deze universiteit gebeurt, maar zijn serieuzer van aard.’ /Tim de Hullu